Żegnamy pracownika Działu Administracji Collegium Mazovia Pana inż. Edmunda Plichtę.

28 maja 2021
2021_05_30_wspomnienie_e_plichta

Z ogromnym smutkiem i bólem zawiadamiamy, że w dniu 27 maja 2021 r. zmarł wieloletni pracownik naszej Uczelni

inż. Edmund Plichta

Pełnomocnik Kanclerza ds. inwestycji

Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkoły Wyższej

Pogrążyliśmy się w bólu i żałobie z powodu niespodziewanej informacji o śmierci naszego kolegi i przyjaciela z pracy – inż. Edmunda Plichty. Pan Edmund pracował w Collegium Mazovia od ponad 15 lat. Był wesoły, zawsze służący pomocą i radą, oddany ludziom i sprawom Uczelni.

Inż. Edmund Plichta  urodził się 3 stycznia 1951 r. w Żdżarach. W 1975 roku uzyskał tytuł inżyniera budownictwa w Wyższej Szkole Inżynierskiej w Koszalinie w zakresie: budownictwo miejskie i przemysłowe. W swojej pracy zawodowej przez wiele lat związany był z Siedleckim Centrum Budownictwa SED-BUD S.A. Od 2005 roku uzyskał uprawnienia do pełnienia funkcji kierownika budowlanego przy pracach na obiektach zabytkowych. Wieloletni członek Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

Inż. Edmund Plichta  był zatrudniony w Collegium Mazovia od 1 marca 2006 r. na stanowisku pełnomocnika Kanclerza ds. inwestycji. Jako kierownik budowy organizował wiele przedsięwzięć inwestycyjnych na naszej Uczelni. Za swoją wieloletnia służbę inżynierską i zaangażowanie w rozwój bazy materialnej uczelni w 2019 roku otrzymał Nagrodę Kanclerza Collegium Mazovia.

DSC_1295_mały

Współpracownicy napisali o nim:

,,Zapamiętamy go, jako wspaniałego kolegę, zawsze uprzejmego i skłonnego do pomocy, dzielącego się dobrym słowem, pasjonata sportu”.

Drogi Panie Edmundzie! Zapisze się Pan w naszej pamięci przede wszystkim, jako wspaniały, zawsze życzliwy i uśmiechnięty człowiek. Swoją energią, dobrocią i wiedzą obdarował Pan tak wielu ludzi. Czujemy się zaszczyceni, że mogliśmy z Panem pracować.

W poniedziałek 31 maja o godz. 11.00 odbędzie się msza pogrzebowa w Parafii Miłosierdzia Bożego w Siedlcach przy ul. Św. Faustyny Kowalskiej 45.

Pochówek odbędzie się na Cmentarzu przy ul. Janowskiej w Siedlcach.

Pogrążonej w smutku i żałobie żonie, dzieciom oraz rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia.