Pierwsze kroki na Akademii Nauk Stosowanych Mazovia

15 września 2023
Przewodnik starter
 Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Jesteś studentem Akademii Nauk Stosowanych Mazovia! Witamy w naszym gronie!

2023_08_28_napis_jestes_studentem_witamy

Oto garść niezbędnych informacji przygotowana specjalnie dla Ciebie przez Dział Promocji!

Z nami się nie zgubisz i pewnie postawisz swoje pierwsze kroki w nowej studenckiej rzeczywistości.

Wszystkie informacje, jakich szukasz znajdziesz na www.mazovia.edu.pl Śledząc uważnie naszą stronę internetową będziesz na bieżąco!

Obraz1

Zapraszamy wszystkich studentów I roku do zapoznania się z LISTEM dr Bożeny Piechowicz – Rektor Akademii Nauk Stosowanych Mazovia.

2023_08_28_napis_organizacja_roku

Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało zalecenia i wskazówki, które są punktem wyjścia do tworzenia wewnętrznych procedur. Bezpieczeństwo naszych studentów i nauczycieli akademickich prowadzących zajęcia jest dla nas absolutnym priorytetem.

W roku akademickim 2023/2024 zajęcia dydaktyczne dla studentów rozpoczynają się zgodnie z organizacją roku akademickiego. Zgodnie z zaleceniami MEiN Uczelnia wprowadziła mieszany model kształcenia. Co to oznacza w praktyce dla studentów?

  • Zajęcia teoretyczne (wykłady, lektoraty, seminaria) będą prowadzone w formie hybrydowej (stacjonarnie lub on-line).
  • Zajęcia o charakterze praktycznym (ćwiczenia audytoryjne, symulacyjne, laboratoryjne i warsztaty projektowe) będą odbywały się w formie stacjonarnej w Uczelni.
  • Zajęcia praktyczne na Wydziale Nauk o Zdrowiu będą realizowane stacjonarnie w podmiotach leczniczych i w Uczelni.
  • Zajęcia dydaktyczne w trybie zdalnym prowadzone będą w formie synchronicznej (w czasie rzeczywistym) z wykorzystaniem aplikacji MS Teams.
Obraz2

Wszystkie rozkłady zajęć dla każdego kierunku studiów zamieszczane są na naszej stronie internetowej w zakładce Studenci –Rozkłady zajęć.
Są na bieżąco aktualizowane przed każdym zjazdem. Zachęcamy do regularnego sprawdzania rozkładów zajęć.

W zakładce Rozkłady zajęć umieszczane są również informacje dotyczące realizacji zajęć online w aplikacji Microsoft Teams. Znajdziesz tam stały link do logowania się na zajęcia online oraz szczegółową instrukcję, w jaki sposób wziąć w nich udział.

Studenci, którzy pierwszy raz korzystają z Microsoft Teams mogą korzystać z przygotowanego wsparcia technicznego:
Dział Informatyki – nr tel. +48 25 633 30 32 w. 75, informatycy@mazovia.edu.pl

Obraz3

W strukturze organizacyjnej Uczelni funkcjonują 3 wydziały, które prowadzą kształcenie na kierunkach studiów, które wybraliście. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o Wydziale Nauk SpołecznychWydziale Nauk o Zdrowiu oraz Wydziale Nauk Technicznych na naszej stronie internetowej. Będzie to doskonała możliwość poznać nie tylko Dziekana Wydziału, ale również nazwiska wykładowców, z którymi będziecie mieć zajęcia.

Obraz4

Najważniejszym miejscem, z którym będziesz miał dość częsty kontakt to Dział Spraw Studenckich, inaczej Dziekanat.  To miejsce, gdzie uzyskasz większość informacji dotyczących spraw związanych ze studiowaniem i złożysz odpowiednie wnioski i podania. Dziekanat jest dla Ciebie otwarty od wtorku do niedzieli w godzinach 8.00 – 16.00 (w poniedziałki Dziekanat jest nieczynny).

Na Uczelni funkcjonuje również e.Mazovia – elektroniczna platforma Akademii Mazovia. Każdy student może prześledzić historię swoich studiów, oceny uzyskane trakcie tych studiów, dokonane wpłaty oraz bieżące zobowiązania wobec Uczelni. Platforma jest dostępna na www.mazovia.edu.pl w zakładce e-uczelnia. Studenci mogą zapisać się na zajęcia dodatkowe, seminarium, sprawdzenia oceny z zaliczenia semestru, przejrzenia swojej średniej ocen oraz zapoznania się z ogłoszeniami od wykładowców i działów administracyjnych. Każdy student otrzymuje indywidualne konto na platformie e.Mazovia, które jest generowane podczas procesu rejestracji konta.

Studenci mogą korzystać z uczelnianej poczty elektronicznej oraz związanej z tym systemem przestrzeni dyskowej na umieszczanie plików dydaktycznych i danych stron www. Dostęp do zasobów wymaga zalogowania do Microsoft 365.

Obraz5

Zasady odpłatności za studia ustalane są na podstawie Zarządzeń Kanclerza Akademii Nauk Stosowanych Mazovia w sprawie wysokości opłat za usługi edukacyjne na studiach. Informacje na temat opłat są umiejscowione przy opisie każdego spośród kierunków. Te opłaty obowiązują studentów, którzy zapisali się na studia w danym roku akademickim. Wszelkie sprawy dotyczące płatności należy kierować do Kanclerza Akademii Nauk Stosowanych Mazovia z wykorzystaniem wzoru podania.

Obraz6

W bogatym systemie stypendialnym Akademii Nauk Stosowanych Mazovia znajdziesz stypendium socjalnestypendium dla osób niepełnosprawnychstypendium rektora  oraz zapomogi. Jeśli aplikujesz o przyznanie stypendium, pamiętaj o złożeniu wniosku. Kompletne wnioski o przyznanie stypendium student składa w Dziale Spraw Studenckich (Dziekanacie).

Wszystkie aktualne informacje, regulaminy oraz wnioski i niezbędne oświadczenia znajdują się na stronie www.mazovia.edu.pl w zakładce Studenci – Dziekanat – Stypendia.

Zobacz także nasze uczelniane zniżki, ulgi i pakiety

Obraz7

 

Biblioteka oferuje dostęp do ponad 26 tys. egzemplarzy książek, spośród których znaczną część można wypożyczyć do domu. Oferuje także dostęp do wielu tytułów czasopism oraz tematycznych baz danych.

Zapraszamy na poziom A2! Wszystkie aktualne ogłoszenia oraz informacje dotyczące funkcjonowania biblioteki znajdziesz pod tym linkiem http://www.mazovia.edu.pl/mazovia/biblioteka/

Obraz9

Aby dowiedzieć się czy przysługuje Ci pomoc finansowa, w jaki sposób ubiegać się o indywidualną organizację studiów czy zaliczenie warunkowe koniecznie przeczytaj Regulamin Studiów.

Dobra praktyka to zapoznać się z tymi dokumentami wcześniej, już na początku roku akademickiego. W ten sposób unikniesz niepotrzebnego stresu, kiedy zabraknie Ci jednego dnia na złożenie wniosku lub jednego punktu do stypendium. W zakładce Studenci-Dziekanat-Podania i druki znajdziesz także niezbędne wzory dokumentów do wydrukowania.

Obraz10

Studia wyższe to także nowe nazwy, słowa i zwroty. Nie zostawiamy Cię z tym samego! Zajrzyj do Słowniczka Akademickiego Akademii Nauk Stosowanych Mazovia. Mamy dla Ciebie przygotowany również Komiks akademicki. Zapraszamy.

Obraz11

O tym, że życie studenckie to nie tylko stosy podręczników, wykłady i egzaminy, wiedzą chyba wszyscy. Prawdziwy żak rozwoju intelektualnego szuka również poza murami uczelni. Dlatego zaczynając studia warto poznać środowisko studiowania. W tym celu proponujemy opuścić akademiki, stancje, domowe pielesze. Przyszedł czas, aby poznać nowych ludzi, doświadczyć nieznanych dotąd emocji. Przedstawiamy „siedleckie miejscówki”, które warto odwiedzić.

Obraz12
Chcesz zdobyć międzynarodowe doświadczenie w zagranicznej uczelni/instytucji i pochwalić się nim w CV? Zgłoś się do Koordynatora Erasmus+, weź udział w rekrutacji i ruszaj w drogę! Rekrutacja na wyjazdy na praktyki ma charakter ciągły do wyczerpania limitów miejsc!

Więcej informacji u Koordynatora Erasmus+ Akademii Nauk Stosowanych Mazovia.

Magdalena Dołęga – nr tel. +48 25 633 30 32 w. 88, mdolega@mazovia.edu.pl

Serdecznie zapraszamy do dołączenia do grupy Erasmus+ w Akademii Mazovia na Facebook’u, gdzie będą publikowane ogłoszenia i informacje dotyczące programu Erasmus+ na naszej Uczelni.

2023_08_28_napis_wzor_dyplomow

Chcesz zobaczyć jak będzie wyglądał Twój przyszły dyplom ukończenia wymarzonych studiów w Akademii Nauk Stosowanych Mazovia? Zapraszamy – zajrzyj na BIP Akademii Nauk Stosowanych Mazovia.